mapa stránok

Grafická verzia

Rýchla navigácia:

Preskočiť rýchlu navigáciu

:

Preskočiť hlavnú navigáciu

Ľavé boxy

Preskočiť ľavé boxy

Euro Info linka
Hot line: 0800 103 104 - bezplatné volania zo všetkých sietí

Vitajte v archíve euromena.sk

22.04.2009 11:08

Toto je archív portálu euromena.sk – oficiálnej internetovej stránky pre zavedenie eura v SR. Od apríla 2009 sa táto stránka nedopĺňa, ostáva však k dispozícii v statickej podobe.

Podľa prieskumu Eurobarometer Európskej komisie z januára 2009 bola www.euromena.sk najefektívnejším zdrojom informácií o eure pre 11 % obyvateľov Slovenska. Euromena.sk skončila na druhom mieste, hneď za televíziou. Tá bola zdrojom informácií o eure pre 66% Slovákov. Pre porovnanie, na Malte, Cypre a v Slovinsku, sa internet nenachádzal na prvých troch miestach.

Prieskum agentúry Ipsos pre Národnú banku Slovenska a Ministerstvo financií SR ukázal že až 60 % respondentov vedelo o existencii stránky euromena.sk

Stránka ponúkala denne v priemere 3 aktualizované správy o eure z domova i zahraničia, podnikatelia mali možnosť pridať sa k Etickému kódexu a návštevníci si mohli vyskúšať svoje vedomosti o eure na 10 anketových otázkach. V čase aktívnej prevádzky stránky sa zrealizovalo 16 on-line rozhovorov.

Verejnosť si taktiež mohla stiahnuť takmer 90 rôznych publikácií a oficiálnych dokumentov venovaných tematike eura, časť z nich aj v maďarskej, anglickej alebo rómskej mutácii.

Obľúbenú eurokalkulačku si do svojho mobilného telefónu stiahlo takmer 54 000 návštevníkov a na svoju stránku si ju umiestnilo vyše 30 000 užívateľov. Bezplatné sprístupnenie eurokalkulačky v júli 2008 dopomohlo k rekordnej návštevnosti stránky od jej spustenia

Deti, mládež a pedagógovia si na stránke našli hry, puzzle, powerpointové prezentácie, interaktívny 3D šetrič obrazovky a pútavý animovaný film o cenovej stabilite od Európskej centrálnej banky. Najvýraznejší úspech zaznamenala poučná eurohra, ktorá zaujala nielen mládež – viac ako štvrtina hráčov bola dospelých.

Internetovú stránku www.euromena.sk počas jej aktívnej prevádzky navštívilo 2,3 milióna užívateľov. Rekordný počet 355 tisíc návštev zaznamenala stránka v januári 2009.

Stránka www.euromena.sk vznikla v rámci informačnej kampane o zavedení eura na Slovensku a v súlade s Národným plánom zavedenia eura v SR. Ministerstvo financií SR a Národná banka Slovenska  ju uviedli do prevádzky 20.12.2007 a v aktívnej prevádzke bola do konca marca 2009.


Späť »
Začiatok stránky