:

Preskočiť hlavnú navigáciu

Novinári diskutujú o eure a Európskej únii

24.10.2008 12:14

Prednáškou splnomocnenca vlády SR pre zavedenie eura Igora Baráta o komunikačnej kampani na zavedenie tejto novej meny sa vo štvrtok začal vo Svätom Jure dvojdňový seminár Slovensko v Európskej úni, aktuálne otázky a výzvy.

"Zúčastňuje sa na ňom 28 redaktorov a zástupcov regionálnych médií z Popradu, Humenného, Kolárova, Tlmačov a iných miest," hovorí Kata Cigánová zo svätojurskej Academie Istropolitana Nova. Táto vzdelávacia inštitúcia podujatie organizuje so Zastúpením Európskej komisie v SR. Vedúci jeho tlačového oddelenia Roman Schönwiesner je moderátorom seminára.

Podpredseda vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Dušan Čaplovič bude hovoriť o komunikačných prioritách vlády SR vo vzťahu k členstvu Slovenska v EÚ. Komisár EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež Ján Figeľ účastníkov oboznámi s prioritami Európskej komisie na rok 2009. Medzi prednášajúcimi je komisár EÚ pre viacjazyčnosť Leonard Orban, Jozef Stahl z Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre regionálnu politiku, Katarína Stohrová z Generálneho riaditeľstvo pre spravodlivosť, slobodu a bezpečnosť či slovenská televízna spravodajkyňa v Bruseli Renáta Goldírová

"Od vstupu Slovenska do EÚ je to náš druhý seminár o aktualitách v EÚ, ktorý sme pripravili so Zastúpením Európskej komisie v SR," dodala Cigánová.


Zdroj: Aktuálne.sk, 23. októbra 2008 Späť »