:

Preskočiť hlavnú navigáciu

Deti pozor! Štartuje nová súťaž o eure

01.04.2008 11:08

Nová mena euro, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou začne na Slovensku platiť od januára budúceho roku, sa okrem dospelých bude týkať aj detí. Aj preto dnes 1. apríla odštartovala nová súťaž Euro mena očami detí.

Deti sa do nej môžu zapojiť svojimi výtvarnými návrhmi. Forma a spôsob, aké si zvolia, je výlučne na nich. Môžu kresliť, fotografovať, nakrúcať či modelovať, jednoducho, majú stelesniť svoju predstavu o tom, ako by mohlo vyzerať nové euro.

Do výtvarnej súťaže sa môžu zapojiť všetky deti bez rozdielu veku, školy, ktorú navštevujú, aj bez rozdielu bydliska.

Súťaž sa skončí až 15. decembra 2008, teda tesne pred zavedením eura na Slovensku. Jej organizátormi sú mesačník Euro školák v spolupráci s Národnou bankou Slovenska, Krajským školským úradom v Bratislave a Základnou školou pri Detskej fakultnej nemocnici s Poliklinikou v Bratislave.

Najlepšie diela vyberie a ocení odborná komisia. Všetky práce však budú zverejnené na webstránke časopisu Euro školák www.euro-akademia.eu. Päťdesiat najlepších prác bude  súčasťou putovných výstav. Prvú otvoria 30. apríla 2008 v Polus City Center v Bratislave. O mesiac neskôr sa výstava presunie do priestorov Národnej banky Slovenska.


Zdroj: Euromena Späť »