:

Preskočiť hlavnú navigáciu

O stránke

Stránka www.euromena.sk je oficiálnou stránkou o zavedení eura na Slovensku. Prevádzkujú ju spoločne Ministerstvo financií SRNárodná banka Slovenska. Finančne stránku podporila, okrem MF SR a NBS, aj Európska komisia

Stránka je súčasťou  informačnej kampane o zavedení eura na Slovensku a v súlade s Národným plánom zavedenia eura v SR. Bola spustená 20.12.2007.

Špecializovaná stránka, v dvojjazyčnej slovensko-anglickej mutácii, svojim obsahom a formou oslovuje laickú i odbornú verejnosť na Slovensku ako aj v zahraničí a zároveň zodpovedá štandardom na prístupnosť pre nevidiacich. 

Stránka poskytuje prehľad o vzniku eurozóny a eure ako mene, o postupe, základných zásadách a princípoch zavedenia eura na Slovensku, o vykonaných a plánovaných krokoch, legislatívnom rámci a o ochranných prvkoch eurových bankoviek a mincí. Nechýbajú na nej ani odpovede na najčastejšie kladené otázky, odporúčania občanom a praktické rady podnikateľom k prípravám na zavedenie eura a predzásobeniu hotovosťou.

Interaktívna časť ponúka denne aktualizované správy o eure z domova i zahraničia, on-line rozhovory, ankety, eurokalkulačku, kurzový lístok, kalendár akcií, informačný bulletin a kontaktný formulár. Podnikatelia majú možnosť pripojiť sa k Etickému kódexu a aktívne prispievať do kalendára podujatí. Užívateľ si môže stiahnuť, prípadne objednať, rôzne publikácie a oficiálne dokumenty venované tematike eura (v niektorých prípadoch sú k dispozícii aj anglické a maďarské mutácie). V prípade otázok sú pre verejnosť dostupné bezplatné telefónne linky a spoplatnená linka pre profesionálov pracujúcich s hotovosťou.

Deti, mládež a pedagógovia si na stránke nájdu hry, puzzle, interaktívny 3D šetrič obrazovky a zaujímavou formou spracovaný animovaný film o cenovej stabilite od Európskej centrálnej banky. Do budúcnosti sa pre nich pripravujú ďalšie zábavné hry, kvízy, prezentácie a súťaže o novej mene.

Oficiálnu internetovú stránku www.euromena.sk, ktorej obsah sa priebežne aktualizuje  vytvorila a prevádzkuje spoločnosť Tempest a.s., ktorú MF SR v novembri 2007 vybralo ako partnera vo verejnej súťaži.